توریسم و سیاحت( کشورترکیه )

 

                        بازارها و مراکز خرید تاریخی

 

1-گرندبازار(کاپالی چارشی-بازار بزرگ)               

 

بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا و معروفترین مرکزخرید تاریخی استانبول

بازاری است با 550 سال قدمت  دارای 3هزار مغازه و 25هزار کارکن دایم  .61 خیابان و 2 مسجد .

دارای راسته های مختلف از جمله راسته طلا فروشها(طلا در ترکی آلتین نامیده میشود) راسته البسه فروشها .صنایع دستی .فرش فروشها و........

 

2- مصیر چارشی سی (بازار مصریها )                    

Spice world in the bazaar

ساختمان بازار ازسال 1591 شروع ولی به شکل امروزی در سال 1663 شکل گرفته . این بازار به این دلیل به بازار مصر معروف شده که در زمان امپراطوری عثمانی که مصرهم جزو قلمرو آن بود ادویه جات از مصر به آنجا اورده میشد .هم اکنون هم موقع ورود به بازار بوی خوش ادویه جات معطر هندی و مصری و... آدم را به وجد میاورد .

البته غیر از ادویه بازار قسمتهای دیگری همچون لباس و... دارد این بازار در منطقه امینونوی و کنار مسجد ینی جامع  قرار دارد .

این بازار بیش از 100 مغازه دارد و قبلا به بازار جدید یا ینی بازار و بازار والده (مادر سلطان) مشهور بود .

روبروی این بازار پل گالاتا قرار دارد که بر روی خلیج استانبول (گلدن هورن) ساخته شده . بالای این پل محل ماهیگیری با قلاب و زیر پل رستورانهای دریایی قرار دارند که میتوانید در آنها غذاهای تازه دریایی و نوشیدنی سرو کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مراکز خرید    

مرکز خرید جواهر :                               

 این مرکز خرید بزرگترین مرکز خرید اروپا است ودر منطقه شیشلی واقع شده وشامل 7 طبقه پاساز می باشد . طبقات زیرین آن محل تفریح و سرگرمی (بازیهای کامپیوتری .بولینگ . محل بازی بچه ها و....) طبقه -1 آن سوپرمارکت و طبقات دیگر مغازه های لباس و کفش و...و طبقات آخر آن رستوران و فست فود و کافی شاپ میباشد .

اجناس این مرکز خرید از مارکهای معتبر بوده و بسیار گران قیمت میباشند ولی دیدن و گردش در آن را از دست ندهید . 

 

مرکز خرید عثمان بی و نیشان تاش و تشوکیه                 

این خیابان دارای مغازه های لباس فروشی شیک و مارک میباشد .مخصوصا جهت خرید لباس شب و مجلسی زنانه توصیه میشود .البته اکثرا عمده فروشی هستند ولی خرده فروشی هم میشود پیدا کرد .

 

          

مرکز خرید اولیویوم :                          

این مرکز خرید هم شامل 5 طبقه میباشد که طبقه زیرین آن سوپر مارکت و طبقات بالایی آن فروشگاه لباس و کفش و طبقات آخر غذاخوری .

قیمتهای این مرکز خرید نسبت به جواهر پایین تر است ولی همجنان قیمتها گران است .

این مرکز خرید در منطقه زیتون بورنو واقع شده .

 

مرکز خرید مرتر                                      

این منطقه هم دارای لباس فروشیهای فراوان و مناسب است . جهت خرید انواع لباس خوب چه از نظر جنس چه از نظر قیمت هیچ جا مرتر نمی شود   .

این مرکز در منطقه زیتون بورنو قرار دارد و اگر تراموا را شوار شوید می توانید به طرف پایین (غرب) آخرین ایستگاه یعنی ایستگاه مرتر پیاده شوید و ازروی پل رد شوید و به سمت راست رفته خیابان را ادامه بدهید تمام لباس فروشی میباشد .از هر نوع لباس در آن پیدا می شود

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم خرداد ۱۳۸۸ساعت 21:10  توسط امیر  |